Вести

13. May. 2021У Јанковој школи таленти се множе, а када их делимо са другима све се може

Ђачко доба се памти  као период живота када смо се највише мењали, време незаборавних доживљаја, открића и сазнања. Док растемо у школском окружењу , кроз игру, дружење и учење, откривамо тајне света који нас окружује, као и свет унутар  себе. Спознајемо своје могућности , будимо своје таленте. Када се нечему посвећујемо са радошћу и задовољством, уживајући у напору да постанемо бољи , резултати не изостају. Међу нашим ученицима много је посебних и необичних талената, а ове године, поводом 128. годишњице школе похваљујемо:

Богдана Исаковића   II/3, игра фудбал од четврте године, члан ФК“Црвена звезда“.

Иву и Василија Вучковића III/2,  баве се традиционалним певањем, свирају и наступају као „Етно дуо“ и освајају међународне награде.Пишу песме.

Лазара Илића IV/2 , вишеструког првака државе у теквондоу.

Иву Вујанић IV/1 , флаутисткињу београдске Дечије филхармоније. Осваја награде на међународним такмичењима и воли да црта.

Вању Бошковића IV/1, виртуоза на клавиру са више међународних награда.

Уроша Поповића V/3, голмана ФК Црвена звезда и бубњара,

Јану Лукић VII/1, актуелну првакињу државе у теквондоу у својој категорији.

Сару Мијаиловић  VIII/4, ватерполо репрезентативку Србије.

Андреја Поповића VIII/1, члан ФК „Партизан“, игра на позицији левог штопера и за селекције Фудбалског савеза Београда и  Фудбалског савеза Србије.

Александра Петковског VIII/1, весла од осме године, освајач 43 медаље у веслању.

Вељка Вукојевића VIII/2, десно крило „Звездиног“ кадетског тима. Зову га Руни.

Немању Илића VIII/2, рангиран као шести теквондиста кадет на свету.Објавио збирку песама „Стазом одрастања“.

Поводом годишњице школе желимо да истакнемо и похвалимо Милицу Тешић VIII/1, Михаила Јанковића VII/1Павла Милићевића  VII/1 и Милутина Пилиповића VI/1 који нас успешно представљају на многим такмичењима у знању.