Ученички парламент

ПЛАН РАДА ШКОЛСКОГ ПАРЛАМЕНТА УЧЕНИКА

Ученички парламент школе је организовано тело сачињено од ученика - представника завршних разреда основне и средње школе. Надлежности ученичког парламента уређене су чланом 105. Закона о основама система образовања и васпитања Републике Србије. Ученички парламент чине по два члана- представника сваког одељења завршних разреда (VII и VIII разреда) основне школе изабрана од стране одељењске заједнице.

Парламент има председника/председницу кога на почетку сваке школске године бирају чланови парламента школе. Идеја је да се омогући демократски начин удруживања ради заступања интереса свих ученика у школи, као и учешће ученика у доношењу одлука које се њих непосредно тичу. У рад су укључени и наставници- координатори који својим саветима помажу у раду парламента али не учествују у гласању нити непосредно учествују у доношењу одлука парламента о битним питањима и активностима.

Ученички парламент разматра однос и сарадњу ученика и наставника, васпитача и стручних сарадника, обавештава ученике о питањима од посебног значаја за њихово школовање, даје мишљење и предлоге стручним органима, Школском одбору, Савету родитеља и директору школе о правилима понашања у школи, Годишњем програму рада, Школском развојном плану, слободним и ваннаставним активностима, учешћу у спортским и другим такмичењима и организацији свих манифестација, организује и подржава хуманитарне и радне акције у школи и ван ње.

АКТИВНОСТИ

ВРЕМЕ РЕАЛИЗАЦИЈЕ

НОСИОЦИ АКТИВНОСТИ

Конституисање Ученичког парламента